Notikušajās sarunās ar Veselības ministriju par streika prasību izpildi vienošanās nav panākta.

Veselības ministrija ģimenes ārstu izteiktos argumentus un priekšlikumus nav ņēmusi vērā.

1. Ģimenes ārstu streiks ir pieteikts Streiku likuma noteiktajā kārtībā.
2. Streika laikā tiks pārtraukts ģimenes ārstu darbs un tāpēc netiks sniegti valsts apmaksātie ģimenes ārsta pakalpojumi.
3. Aicinām pacientus šonedēļ pirms streika vērsties ģimenes ārstu prakses vietās, lai pagarinātu receptes un saņemtu citu nepieciešamo ģimenes ārsta veikto veselības aprūpi.
4. Streika uzsākšanas datums un laiks: 2017. gada 3. jūlijs, plkst.12.00.
5. Streika laikā ģimenes ārstu prakses vietas, kurās strādā māsa vai ārsta palīgs (vai reģistrators), būs atvērtas, nodrošinot māsas vai ārsta palīga pieejamību, sniedzot konsultācijas savas kompetences ietvaros - bez ģimenes ārsta iesaistes, izglītojot pacientus un viņu piederīgos veselības veicināšanas un veselības aprūpes jomā, veicinot pacientu pašaprūpes spējas un veicot citus savus darba uzdevumus, kā arī sniedzot pirmo un neatliekamo medicīnisko palīdzību.
6. Medicīnisko palīdzību iespējams saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, vēršoties pie dežūrārstiem, dodoties uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktiem, vēršoties slimnīcu uzņemšanas nodaļās, kā arī dzīvībai kritiskos gadījumos zvanot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113.2 Aicinām atsevišķi skatīt darba laikus un nosacījumus.
Nacionālā veselības dienesta informatīvais tālrunis 80001234 (darba dienās: 8.30 - 17.00), pa kuru iedzīvotāji var saņemt telefoniskas konsultācijas par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem un to saņemšanas kārtību, kā arī NVD http://www.vmnvd.gov.lv/ un Veselības ministrijas mājas lapās www.vm.gov.lv.
7. Ģimenes ārsti sagaida, ka Valdība vienosies par streika prasību izpildi. Tad ģimenes ārsti atsāks valsts apmaksāto ģimenes ārsta darbu.

Informācija pacientiem par ģimenes ārstu streiku

Rasas Dauškanes ģimenes ārsta prakse

R.D. doktorāts

Rīgas iela 22A, Ķekava

Dzīvības apdraudējuma gadījumā noteikti zvaniet neatliekamai medicīniskai palīdzībai 
113

© 2015 SIA "R.D. doktorāts"