top of page

AKTUĀLI!

Ļoti liels lūgums nepameklēt doktorātu bez iepriekšēja pieraksta un telefoniskas saskaņošanas. R.Dauškanes reģistrētie pacienti tiek pieņemti pēc iepriekšēja pieraksta, iepriekš piesakoties telefoniski pa doktorāta telefoniem 67937474 vai 22304446.

Akūtā situācijā lūgums sazvanīties ar doktorātu, izstāstīt situāciju un doktorāta personāls pieņems lēmumu par tālāko rīcību (par ārstēšanu, e-receptes izrakstīšanu, e-nosūtījuma izveidošanu, klātienes vizīti utt). Ir ļoti daudz situāciju, kad visu var sakārtot attālināti, izvairoties no kontaktēšanās klātienē.

Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), OBLIGĀTI sazināties ar doktorātu. Visiem pacientiem tiks izveidoti nosūtījumi eveselībā uz Covid 19 testu. Pacienti ar elpceļu simptomiem varēs ierasties klātienē uz vizīti pie ģimenes ārsta vai ārsta-speciālista tikai ar negatīva testa rezultātu.

No 13.10.2021. iekļūšana Liiba un doktorātā ir noteikta iepriekšējā – ieeja pa A vai B ieeju. Tirdzniecības centrs Liiba tiek sadalīts divās zonās: epidemioloģiski nedrošā “sarkanā” un epidemioloģiski drošā “zaļā” zonā. “Sarkanā zonā” ietilpst: pārtikas veikali (kuros 70 % no sortimenta ir pārtikas preces, higiēnas preces, dzīvnieku barība un preses izdevumi), aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekas), optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali (veikali, kuros 70 % no sortimenta ir higiēnas preces), telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas.

Pārējie veikali un pakalpojumu sniegšanas vietas ietilpst “zaļajā zonā”, kur pie ieejas būs jāuzrāda sadarbspējīgi vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāti kopā ar personas apliecinošu dokumentu. Sīkāk skat. https://www.liiba.lv/svariga-informacija-apmekletajiem

Informācija pacientiem saistībā ar COVID-19

KONTAKTPERSONAS

 

Kontaktpersonām tiek noteikta karantīna - no pēdējā kontakta 10 dienas (ar testu) vai 14 dienas (bez testa). Ja parādās simptomi, tad tests jātaisa ātrāk.

Vakcinētām personām (ar sadarbspējīgu sertifikātu) jāveic tests pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā 7 dienu laikā. Ja tests negatīvs, tad karantīna nav jāievēro. Vakcinētai personai rūpīgi jāvēro sava veselība. Ja tomēr parādās simptomi, tad tests jāveic atkārtoti.

Nosūtījumu uz testu raksta ģimenes ārsts, tests ir bezmaksas (ar nosūtījumu).

Karantīnas beigās būs vajadzīga zīme uz skolu par kavētajām dienām.

Ja dzīvo vienā mājsaimniecībā ar Covid 19 inficēto, tad kontakts turpinās, līdz saslimušais izveseļojas (vidēji pēc 10-14 dienām). Tikai tad sākas kontaktpersonas karantīna un savas karantīnas 10.dienā taisa testu, un, ja rezultāts ir negatīvs, tad karantīnu var izbeigt.

Pilnībā vakcinētām personām (ar sadarbspējīgu sertifikātu) jāveic tests pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā 7 dienu laikā. Ja tests negatīvs, tad karantīna nav jāievēro. Vakcinētai personai rūpīgi jāturpina vērot sava veselība. Ja tomēr parādās simptomi, tad tests jāveic atkārtoti.

Ja vakcinācijas sertifikāts nav pilnībā derīgs (nav pabeigta vakcinācija (Comirnaty (Pfizer), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (Astra Zeneca) 2 devas) un/vai nav pagājis noteiktais laiks pēc vakcinācijas (2.devas Pfizer, Moderna vai Janssen 1 devas 14 pilnas dienas, neskaitot vakcinācijas dienu), personai tiek noteikts parastais kontaktpersonas statuss.

TESTĒŠANA

Testus var veikt (tuvākās testēšanas vietas):

1. Centrālā laboratorija 8330, 67334433

2. Bior 28369560

3. E. Gulbja laboratorija – 67801112

4. Vienotais telefons testiem 8303

Saite uz pārējām laboratorijām un elektronisko pierakstu:

https://www.spkc.gov.lv/lv/valsts-apmaksatas-covid-19-analizes

Ieteikums no skolām:

Tā kā šobrīd daļa skolēnu slimo, ja slimošana ir ilgāka par 3 dienām, tad atgriežoties skolā ir jābūt veiktam Covid testam - OBLIGĀTI.

Arī ja tās nav 3 dienas - lūdzu atbildīgi izvērtējiet bērnu veselības stāvokli un nelaidiet uz skolu, ja ir saslimšanas simptomi, labāk uztaisīt testu, lai neapdraudētu apkārtējos un visi varētu mācības turpināt klātienē.

bottom of page